Cześć, mam dostęp do pomp ciepła York monobloki i splity 8 -16 kW. Ceny nawet poniżej 5 tys netto. kontak mailowy michal@aureus24.pl
jakies dane techniczne mono ?
A co to znaczy tanie? Ile kosztuje takie standardowe 9kW w monobloku?
ceny pomp netto należy doliczyć VAT 23%:
MONOBLOKI:
9 kW - 3800
12 kW - 5240
14 kW - 5300
16 kW - 5570
SPLITY:
8 kW - 5160
10 kW - 5400
12 kW - 5040
14 kW - 5640
16 kW - 5040
ceny do wyczerpania zapasów
KONTAKT:
michal@aureus24.pl
501520745
Kolego, a napisz coś więcej o tych pompach. Ceny wydają się mega dobre, ale widzę że żaden monoblok nie ma ani grzałki tacy ociekowej, ani nawet grzałek elektrycznych - co w naszym klimacie jest raczej słabym pomysłem.
@tomek-stiller Bo to chyba jest tak, że monoblok defrosty robi kosztem ciepła z budynku i w instrukcji piszą, że musisz albo zapewnić alternatywne źródło ciepła poniżej jakiejś temperatury, albo zastosować glikol w instalacji. Takie rozwiązania w monoblok ma nie tylko York.
Każda pompa ciepła robi defrosty kosztem ciepła z budynku, a tylko w skrajnych przypadkach są do tego używane niezależne źródła energii. W przypadku większości producentów, pierwsze starty w ujemnych temperaturach - właśnie ze względu na brak energii na defrost - muszą być realizowane w trybach serwisowych po to żeby wymiennik nie zamarzł.
Problem w tym, że jak już pompa ten defrost zrobi, to woda musi zlecieć z tacy ociekowej. Bez grzałki zacznie się tam pomału kumulować w postaci lodu, co w konsekwencji doprowadzi do zamarznięcia odpływu i oblodzenia wymiennika. Podobnie niezbyt dobrym pomysłem jest praca w temperaturach ujemnych bez grzałki karteru sprężarki. To z kolei wpływa negatywnie na trwałość tejże - oczywiście po okresie gwarancji to może nie specjalnie obchodzić producenta.
Natomiast brak grzałek dodatkowych w obiegu, to już gruby nietakt. Jeśli dojdzie do sytuacji w której potrzeba dodatkowego ciepła - bo pompa ciepła nie daje rady zapewnić odpowiedniej ilości energii ze swojej normalnej pracy - to w domu będzie po prostu zimno. Zwykle pompy ciepła liczy się na zapotrzebowanie 70-80% energii w skali roku. Te ostatnie 20% mają zapewnić właśnie grzałki.